Eredivisie
Home › Clubs › Ajax
Ajax

Ajax: wedstrijden, uitslagen, ranglijst en stats

Nederland · opgericht in 1900 · Johan Cruijff Arena

Ajax: competities in 2026/27

Eredivisie4e plaats, 18 puntenVolgende: Sparta Rotterdam · zo 25 okt · 16:45
UEFA Conference Leaguecompetitiefase, Speelronde 3Volgende: FC Midtjylland · do 5 nov · 18:45

Ajax: komende wedstrijden

zo 25 okt · 16:45Sparta Rotterdam–AjaxEredivisie · Onderlinge duels (H2H)za 31 okt · 21:00Ajax–AZ AlkmaarEredivisie · Onderlinge duels (H2H)
do 5 nov · 18:45FC Midtjylland–Ajax
UEFA Conference League
zo 8 nov · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
zo 22 nov · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie

Ajax: laatste uitslagen

Vorm in de competitieWGGWW
22-10-26Ajax2–0Atalanta
UEFA Conference League
18-10-26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
15-10-26HNK Hajduk Split2–1Ajax
UEFA Conference League
10-10-26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
19-9-26Ajax2–2Excelsior
Eredivisie
15-9-26Ajax5–1Willem II
Eredivisie
12-9-26Fortuna Sittard1–5Ajax
Eredivisie
5-9-26Ajax1–3PSV Eindhoven
Eredivisie

Wedstrijden en uitslagen van Ajax dit seizoen

Komende wedstrijden

zo 25 okt · 16:45Sparta Rotterdam–Ajax
Eredivisie
za 31 okt · 21:00Ajax–AZ Alkmaar
Eredivisie
do 5 nov · 18:45FC Midtjylland–Ajax
UEFA Conference League
zo 8 nov · 14:30Twente–Ajax
Eredivisie
zo 22 nov · 14:30Ajax–ADO Den Haag
Eredivisie
do 26 nov · 18:45Ajax–FC Thun
UEFA Conference League
zo 29 nov · 14:30Feyenoord–Ajax
Eredivisie
zo 6 dec · 14:30Ajax–Utrecht
Eredivisie
do 10 dec · 21:00St. Truiden–Ajax
UEFA Conference League
zo 13 dec · 20:00Ajax–Cambuur
Eredivisie
do 17 dec · 21:00Ajax–Getafe
UEFA Conference League
zo 20 dec · 16:45GO Ahead Eagles–Ajax
Eredivisie
za 9 jan · 20:00Willem II–Ajax
Eredivisie
zo 17 jan · 14:30Ajax–Groningen
Eredivisie
za 23 jan · 16:30Ajax–Telstar
Eredivisie
zo 31 jan · 12:15Heerenveen–Ajax
Eredivisie
zo 14 feb · 17:00Excelsior–Ajax
Eredivisie
zo 21 feb · 17:00Ajax–GO Ahead Eagles
Eredivisie
zo 28 feb · 17:00Ajax–Feyenoord
Eredivisie
zo 7 mrt · 17:00ADO Den Haag–Ajax
Eredivisie
zo 14 mrt · 17:00Ajax–PEC Zwolle
Eredivisie
zo 21 mrt · 17:00NEC Nijmegen–Ajax
Eredivisie
zo 4 apr · 17:00Ajax–Twente
Eredivisie
zo 11 apr · 17:00Utrecht–Ajax
Eredivisie
zo 25 apr · 17:00PSV Eindhoven–Ajax
Eredivisie
zo 2 mei · 17:00Ajax–Fortuna Sittard
Eredivisie
zo 9 mei · 17:00AZ Alkmaar–Ajax
Eredivisie
zo 16 mei · 14:30Ajax–Sparta Rotterdam
Eredivisie
zo 23 mei · 14:30Cambuur–Ajax
Eredivisie
Gespeelde wedstrijden dit seizoen
22-10-26Ajax2–0Atalanta
UEFA Conference League
18-10-26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
15-10-26HNK Hajduk Split2–1Ajax
UEFA Conference League
10-10-26Ajax1–1NEC Nijmegen
Eredivisie
19-9-26Ajax2–2Excelsior
Eredivisie
15-9-26Ajax5–1Willem II
Eredivisie
12-9-26Fortuna Sittard1–5Ajax
Eredivisie
5-9-26Ajax1–3PSV Eindhoven
Eredivisie
30-8-26Telstar0–4Ajax
Eredivisie
27-8-26Ajax5–3FC Sion
UEFA Conference League
20-8-26FC Sion2–4Ajax
UEFA Conference League
16-8-26Ajax2–2Heerenveen
Eredivisie
13-8-26Shelbourne2–2Ajax
UEFA Conference League
9-8-26PEC Zwolle0–2Ajax
Eredivisie
6-8-26Ajax3–1Shelbourne
UEFA Conference League
30-7-26Ajax4–1Vojvodina
UEFA Conference League
23-7-26Vojvodina1–4Ajax
UEFA Conference League

Bijgewerkt: 24 oktober 2026

Ajax: blessures en afwezigen

Deze spelers zijn er de volgende wedstrijd niet bij.

  • S. Adingraafwezig
  • S. Berghuisblessure
  • D. Blindrugblessure
  • Caio Henriquebovenbeenblessure
  • K. Dolbergknieblessure
  • O. Edvardsenniet in de selectie
  • A. Gaaeiblessure

Eredivisie: de plek van Ajax op de ranglijst

Volledige stand
#ClubGSW-G-VDoelp.PtnVorm
2AZ Alkmaar96-2-120:1020GVWGW
3PSV Eindhoven96-1-227:1219VWVWW
4Ajax95-3-127:1218WGGWW
5Twente95-2-217:1017VGWWW
6Fortuna Sittard94-3-216:1715GGWVW

Ajax: seizoensstatistieken (Eredivisie)

Doelpunten voor per wedstrijd3,0
Doelpunten tegen per wedstrijd1,3
Thuis: voor / tegen2,2 / 1,8
Uit: voor / tegen4,0 / 0,8
De nul gehouden2
Niet gescoord0

Kaarten

Gele kaarten18
Gele kaarten per wedstrijd2,0
Rode kaarten0

Meest gebruikte formaties

4-3-3 (7×) · 4-2-3-1 (1×) · 4-4-1-1 (1×)

Ajax: spelersstatistieken (Eredivisie)

SpelerPos.Wed.Min.Doelp.Ass.SchotenOp doelGKRKBeoord.
O. GloukhMID9591142111107,54
S. BerghuisAAN640612126107,43
J. BrandtMID9605601510007,34
D. JanseVER31930010107,25
A. BouwmanVER64611022107,24
M. GodtsAAN1290110007,20
T. ArokodareAAN836741176007,09
Lucas RosaVER54330141207,09
A. OuazaneAAN931710147307,01
S. AmrabatMID63530011007,00
J. MokioMID961331125206,92
S. AdingraAAN1300011006,90
D. KlaassenMID954031126206,85
K. DolbergAAN632923103006,77
Rayane BounidaAAN180000006,77
A. GaaeiVER43600072106,73
Y. RegeerMID21510011106,70
Caio HenriqueVER74880120106,66
O. WijndalVER43040100006,61
Marcos LeonardoAAN61921064006,47
O. EdvardsenAAN41120010006,40
Y. BaasVER86541041206,32
Y. BissoumaMID180000006,12
T. KehrerVER53611143006,00
V. TsygankovAAN52051132005,80
Jofre TorrentsVER180000003,45

Spelers staan gerangschikt op hun beoordeling, het gemiddelde over het seizoen in de competitie. De spelerspagina's open je via de selectie hieronder.

Selectie Ajax

Keepers

1J. HeerkensNationaliteitNederlandLeeftijd19 jaar
1M. ter StegenNationaliteitDuitslandLeeftijd33 jaarLengte187 cmGewicht88 kg26M. PaesNationaliteitNederlandLeeftijd27 jaarLengte191 cmGewicht82 kg
30V. van der VeldeLeeftijd18 jaar
51C. SetfordNationaliteitEngelandLeeftijd21 jaarLengte187 cmGewicht76 kg
62A. HaniNationaliteitNederlandLeeftijd18 jaarLengte182 cm

Verdedigers

Middenvelders

Aanvallers

Transfers Ajax

Aanwinsten

  • Y. BissoumaTottenham · transfervrij15-9-26
  • S. AdingraSunderland · huur1-9-26
  • T. KehrerMonaco · huur1-9-26
  • S. AmrabatFenerbahçe · transfervrij29-8-26
  • V. TsygankovGirona · transfer26-8-26
  • R. van de PavertCambuur · terug van verhuur25-8-26
  • Jofre TorrentsBarcelona · transfervrij16-8-26
  • M. ter StegenBarcelona · huur3-8-26

Vertrokken

  • A. van Axel Dongenvan Axel Dongen Amourricho · transfervrij31-8-26
  • Y. RegeerWerder Bremen · huur30-8-26
  • M. CarrizoFC Copenhagen · huur30-8-26
  • T. GooijerLommel United · transfer26-8-26
  • J. ŠutaloLazio · huur21-8-26
  • Don-Angelo Christoffel Annum-Assamoah KonaduLommel United · huur20-8-26
  • A. KaplanNEC Nijmegen · transfer19-8-26
  • K. ItakuraBorussia Mönchengladbach · transfer19-8-26

Ajax: belangrijkste feiten

LandNederland
Opgericht1900
StadionJohan Cruijff Arena
Capaciteit55.885
Ondergrondnatuurgras
CompetitieEredivisie
Positie in de stand4e · 18 punten

Ajax: veelgestelde vragen

Wat is het thuisstadion van Ajax?

Thuis speelt Ajax in Johan Cruijff Arena in Amsterdam, een stadion met 55.885 plaatsen.

Welke positie neemt Ajax in op de ranglijst?

Met 18 punten uit 9 wedstrijden (5 zeges, 3 gelijke spelen, 1 nederlaag) staat Ajax 4e in de Eredivisie.

Wat is de volgende wedstrijd van Ajax?

Eerstvolgend duel: Sparta Rotterdam – Ajax (Eredivisie), zo 25 okt · 16:45.

Wat was de uitslag van de vorige competitiewedstrijd van Ajax?

Het meest recente competitieduel, op 18-10-26: Groningen 2–5 Ajax.

Wie maakt de meeste doelpunten voor Ajax?

In de competitie is D. Klaassen clubtopscorer, met 8 doelpunten.

Voorspellingen, stand en programma van Ajax

Ajax (Nederland) in één oogopslag: programma en uitslagen in alle competities (Eredivisie, UEFA Conference League), de stand, statistieken, selectie en doelpuntenmakers. Tips en odds voor wedstrijden in de competitie Eredivisie staan op de competitiepagina, andere voorspellingen in de rubriek Voorspellingen.

18+ · Aan wedden zijn risico's verbonden. Gok verantwoord.