Eredivisie
Home › Clubs › AZ Alkmaar
AZ Alkmaar

AZ Alkmaar: wedstrijden, uitslagen, ranglijst en stats

Nederland · opgericht in 1967 · AFAS Stadion

AZ Alkmaar: competities in 2026/27

Eredivisie2e plaats, 20 puntenVolgende: Twente · zo 25 okt · 20:00
Europa League10e plaats, 6 puntenVolgende: Juventus · do 5 nov · 21:00

AZ Alkmaar: komende wedstrijden

zo 25 okt · 20:00AZ Alkmaar–TwenteEredivisie · Onderlinge duels (H2H)za 31 okt · 21:00Ajax–AZ AlkmaarEredivisie · Onderlinge duels (H2H)
do 5 nov · 21:00AZ Alkmaar–Juventus
Europa League
zo 8 nov · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
zo 22 nov · 14:30Sparta Rotterdam–AZ Alkmaar
Eredivisie

AZ Alkmaar: laatste uitslagen

Vorm in de competitieGVWGW
22-10-26Ararat-Armenia0–4AZ Alkmaar
Europa League
18-10-26Cambuur2–2AZ Alkmaar
Eredivisie
15-10-26AZ Alkmaar2–1Hapoel Beer Sheva
Europa League
10-10-26Feyenoord2–0AZ Alkmaar
Eredivisie
20-9-26AZ Alkmaar1–0Telstar
Eredivisie
16-9-26Sunderland1–0AZ Alkmaar
Europa League
11-9-26AZ Alkmaar1–1Willem II
Eredivisie
6-9-26Heerenveen2–3AZ Alkmaar
Eredivisie

Wedstrijden en uitslagen van AZ Alkmaar dit seizoen

Komende wedstrijden

zo 25 okt · 20:00AZ Alkmaar–Twente
Eredivisie
za 31 okt · 21:00Ajax–AZ Alkmaar
Eredivisie
do 5 nov · 21:00AZ Alkmaar–Juventus
Europa League
zo 8 nov · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
zo 22 nov · 14:30Sparta Rotterdam–AZ Alkmaar
Eredivisie
do 26 nov · 21:00Sparta Praha–AZ Alkmaar
Europa League
zo 29 nov · 16:45PEC Zwolle–AZ Alkmaar
Eredivisie
za 5 dec · 20:00AZ Alkmaar–PSV Eindhoven
Eredivisie
do 10 dec · 18:45AZ Alkmaar–Sturm Graz
Europa League
zo 13 dec · 16:45AZ Alkmaar–NEC Nijmegen
Eredivisie
za 19 dec · 16:30Excelsior–AZ Alkmaar
Eredivisie
za 9 jan · 21:00AZ Alkmaar–Heerenveen
Eredivisie
zo 17 jan · 14:30GO Ahead Eagles–AZ Alkmaar
Eredivisie
do 21 jan · 21:00AZ Alkmaar–Dinamo Zagreb
Europa League
zo 24 jan · 16:45AZ Alkmaar–Utrecht
Eredivisie
do 28 jan · 21:00Benfica–AZ Alkmaar
Europa League
zo 31 jan · 14:30AZ Alkmaar–Feyenoord
Eredivisie
zo 14 feb · 17:00Groningen–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 21 feb · 17:00AZ Alkmaar–Fortuna Sittard
Eredivisie
zo 28 feb · 17:00NEC Nijmegen–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 7 mrt · 17:00Twente–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 14 mrt · 17:00AZ Alkmaar–Sparta Rotterdam
Eredivisie
zo 21 mrt · 17:00AZ Alkmaar–Excelsior
Eredivisie
zo 4 apr · 17:00PSV Eindhoven–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 11 apr · 17:00Willem II–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 25 apr · 17:00AZ Alkmaar–Cambuur
Eredivisie
zo 2 mei · 17:00Telstar–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 9 mei · 17:00AZ Alkmaar–Ajax
Eredivisie
zo 16 mei · 14:30AZ Alkmaar–PEC Zwolle
Eredivisie
zo 23 mei · 14:30ADO Den Haag–AZ Alkmaar
Eredivisie
Gespeelde wedstrijden dit seizoen
22-10-26Ararat-Armenia0–4AZ Alkmaar
Europa League
18-10-26Cambuur2–2AZ Alkmaar
Eredivisie
15-10-26AZ Alkmaar2–1Hapoel Beer Sheva
Europa League
10-10-26Feyenoord2–0AZ Alkmaar
Eredivisie
20-9-26AZ Alkmaar1–0Telstar
Eredivisie
16-9-26Sunderland1–0AZ Alkmaar
Europa League
11-9-26AZ Alkmaar1–1Willem II
Eredivisie
6-9-26Heerenveen2–3AZ Alkmaar
Eredivisie
29-8-26AZ Alkmaar5–2GO Ahead Eagles
Eredivisie
22-8-26Fortuna Sittard0–2AZ Alkmaar
Eredivisie
15-8-26Utrecht1–4AZ Alkmaar
Eredivisie
8-8-26AZ Alkmaar2–0ADO Den Haag
Eredivisie

Bijgewerkt: 24 oktober 2026

AZ Alkmaar: blessures en afwezigen

Deze spelers zijn er de volgende wedstrijd niet bij.

  • J. Hornkampblessure
  • S. Resinkknieblessure
  • K. Smitblessure
  • J. Clasielichte blessure

Eredivisie: de plek van AZ Alkmaar op de ranglijst

Volledige stand
#ClubGSW-G-VDoelp.PtnVorm
1Feyenoord97-2-031:1023WWWWW
2AZ Alkmaar96-2-120:1020GVWGW
3PSV Eindhoven96-1-227:1219VWVWW
4Ajax95-3-127:1218WGGWW

Europa League: de plek van AZ Alkmaar op de ranglijst

#ClubGSDoelp.Ptn
8Beşiktaş39:57
9Sunderland34:27
10AZ Alkmaar36:26
11Omonia Nicosia35:46
12Lyon35:66

AZ Alkmaar: seizoensstatistieken (Eredivisie)

Doelpunten voor per wedstrijd2,2
Doelpunten tegen per wedstrijd1,1
Thuis: voor / tegen2,3 / 0,8
Uit: voor / tegen2,2 / 1,4
De nul gehouden3
Niet gescoord1

Kaarten

Gele kaarten11
Gele kaarten per wedstrijd1,2
Rode kaarten0

Meest gebruikte formaties

4-2-3-1 (8×) · 4-3-3 (1×)

AZ Alkmaar: spelersstatistieken (Eredivisie)

SpelerPos.Wed.Min.Doelp.Ass.SchotenOp doelGKRKBeoord.
R. DaalMID9740501312207,80
P. KoopmeinersMID980511105007,78
J. HornkampAAN3762066007,23
W. GoesVER97840130207,10
K. SmitMID53430252007,10
M. ChávezVER97141395107,04
L. SchoutenVER98101071206,97
C. StengsMID94871273006,82
A. OufkirAAN92282064306,76
M. MeerdinkAAN9742422210006,72
J. ClasieMID63191021006,70
E. DijkstraVER97480020006,51
H. de WitMID1180000006,50
B. KovacsAAN3450020006,50
T. ParrottAAN1330010006,30
D. KwakmanMID858211114006,17
Weslley PatatiMID834410135105,98
V. ByskovMID41230241005,31
M. de WitVER4990010005,24
S. MaikumaVER5540000004,47
D. KasiusVER1220000002,99
R. IchiharaVER1100000002,30

Spelers staan gerangschikt op hun beoordeling, het gemiddelde over het seizoen in de competitie. De spelerspagina's open je via de selectie hieronder.

Selectie AZ Alkmaar

Keepers

1I. KaNationaliteitNederlandLeeftijd19 jaar
1R. Owusu-OduroNationaliteitNederlandLeeftijd21 jaarLengte189 cmGewicht82 kg
12H. VerhulstNationaliteitNederlandLeeftijd32 jaarLengte192 cmGewicht92 kg
28J. De BusserNationaliteitBelgiëLeeftijd26 jaarLengte190 cm
41J. ZoetLeeftijd34 jaar

Verdedigers

Middenvelders

Aanvallers

Transfers AZ Alkmaar

Aanwinsten

  • W. HoedtAl Shabab · transfervrij30-8-26
  • V. ByskovFC Midtjylland · transfer30-8-26
  • S. ResinkGroningen · transfer17-8-26
  • A. NataliBayer Leverkusen · transfer28-7-26
  • I. KaFeyenoord · transfer28-7-26
  • C. StengsFeyenoord · transfervrij27-7-26
  • S. de GrandLommel United · transfer25-7-26
  • Jerolldino ArmantradingExcelsior · huur7-7-26

Vertrokken

  • S. de GrandLommel United · huur2-9-26
  • I. SadiqColorado Rapids · transfer1-9-26
  • M. DekkerWillem II · transfer1-9-26
  • M. LahdoMalmo FF · transfer30-8-26
  • M. ŠínADO Den Haag · huur30-8-26
  • S. van DuijnUtrecht · huur27-8-26
  • B. van DuijlCambuur · huur24-8-26
  • I. JensenLorient · huur23-8-26

AZ Alkmaar: belangrijkste feiten

LandNederland
Opgericht1967
StadionAFAS Stadion
Capaciteit19.500
Ondergrondnatuurgras
CompetitieEredivisie
Positie in de stand2e · 20 punten

AZ Alkmaar: veelgestelde vragen

Wat is het thuisstadion van AZ Alkmaar?

Thuis speelt AZ Alkmaar in AFAS Stadion in Alkmaar, een stadion met 19.500 plaatsen.

Welke positie neemt AZ Alkmaar in op de ranglijst?

Met 20 punten uit 9 wedstrijden (6 zeges, 2 gelijke spelen, 1 nederlaag) staat AZ Alkmaar 2e in de Eredivisie.

Wat is de volgende wedstrijd van AZ Alkmaar?

Eerstvolgend duel: AZ Alkmaar – Twente (Eredivisie), zo 25 okt · 20:00.

Wat was de uitslag van de vorige competitiewedstrijd van AZ Alkmaar?

Het meest recente competitieduel, op 18-10-26: Cambuur 2–2 AZ Alkmaar.

Wie maakt de meeste doelpunten voor AZ Alkmaar?

In de competitie is M. Meerdink clubtopscorer, met 6 doelpunten.

Voorspellingen, stand en programma van AZ Alkmaar

AZ Alkmaar (Nederland) speelt dit seizoen in deze competities: Eredivisie, Europa League. Hier vind je het programma en de uitslagen, de positie in de stand, cijfers over het hele seizoen, de selectie en de beste spelers van de club. Tips voor wedstrijden in de competitie Eredivisie staan op de competitiepagina, meer voorspellingen in de rubriek Voorspellingen.

18+ · Aan wedden zijn risico's verbonden. Gok verantwoord.