Eredivisie
Home › Clubs › Groningen
Groningen

Groningen: wedstrijden, uitslagen, ranglijst en stats

Nederland · opgericht in 1971 · Euroborg

Groningen: competities in 2026/27

Eredivisie8e plaats, 14 puntenVolgende: NEC Nijmegen · zo 25 okt · 14:30
KNVB Bekerronde 64Volgende: Emmen · do 29 okt · 21:00

Groningen: komende wedstrijden

zo 25 okt · 14:30NEC Nijmegen–GroningenEredivisie · Onderlinge duels (H2H)
do 29 okt · 21:00Groningen–Emmen
KNVB Bekerzo 1 nov · 16:45Groningen–Sparta RotterdamEredivisie · Onderlinge duels (H2H)
zo 8 nov · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
za 21 nov · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie

Groningen: laatste uitslagen

Vorm in de competitieVWWGG
18-10-26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
11-10-26Excelsior1–5Groningen
Eredivisie
18-9-26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
12-9-26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
6-9-26Groningen2–2Twente
Eredivisie
28-8-26Groningen2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
23-8-26PSV Eindhoven5–1Groningen
Eredivisie
16-8-26ADO Den Haag1–4Groningen
Eredivisie

Wedstrijden en uitslagen van Groningen dit seizoen

Komende wedstrijden

zo 25 okt · 14:30NEC Nijmegen–Groningen
Eredivisie
do 29 okt · 21:00Groningen–Emmen
KNVB Beker
zo 1 nov · 16:45Groningen–Sparta Rotterdam
Eredivisie
zo 8 nov · 16:45AZ Alkmaar–Groningen
Eredivisie
za 21 nov · 21:00Groningen–Heerenveen
Eredivisie
vr 27 nov · 20:00Groningen–Willem II
Eredivisie
vr 4 dec · 20:00Telstar–Groningen
Eredivisie
zo 13 dec · 14:30Groningen–Feyenoord
Eredivisie
zo 20 dec · 14:30Cambuur–Groningen
Eredivisie
zo 10 jan · 16:45Groningen–GO Ahead Eagles
Eredivisie
zo 17 jan · 14:30Ajax–Groningen
Eredivisie
zo 24 jan · 14:30Sparta Rotterdam–Groningen
Eredivisie
zo 31 jan · 16:45Groningen–NEC Nijmegen
Eredivisie
zo 14 feb · 17:00Groningen–AZ Alkmaar
Eredivisie
zo 21 feb · 17:00PEC Zwolle–Groningen
Eredivisie
zo 28 feb · 17:00Willem II–Groningen
Eredivisie
zo 7 mrt · 17:00Groningen–Telstar
Eredivisie
zo 14 mrt · 17:00Utrecht–Groningen
Eredivisie
zo 21 mrt · 17:00Groningen–PSV Eindhoven
Eredivisie
zo 4 apr · 17:00Heerenveen–Groningen
Eredivisie
zo 11 apr · 17:00Groningen–Excelsior
Eredivisie
zo 25 apr · 17:00Fortuna Sittard–Groningen
Eredivisie
zo 2 mei · 17:00Groningen–ADO Den Haag
Eredivisie
zo 9 mei · 17:00Twente–Groningen
Eredivisie
zo 16 mei · 14:30Groningen–Cambuur
Eredivisie
zo 23 mei · 14:30Feyenoord–Groningen
Eredivisie
Gespeelde wedstrijden dit seizoen
18-10-26Groningen2–5Ajax
Eredivisie
11-10-26Excelsior1–5Groningen
Eredivisie
18-9-26Groningen3–0PEC Zwolle
Eredivisie
12-9-26GO Ahead Eagles1–1Groningen
Eredivisie
6-9-26Groningen2–2Twente
Eredivisie
28-8-26Groningen2–3Fortuna Sittard
Eredivisie
23-8-26PSV Eindhoven5–1Groningen
Eredivisie
16-8-26ADO Den Haag1–4Groningen
Eredivisie
9-8-26Groningen2–1Utrecht
Eredivisie

Bijgewerkt: 24 oktober 2026

Groningen: blessures en afwezigen

Deze spelers zijn er de volgende wedstrijd niet bij.

  • M. Jengafwezig
  • T. Mercerablessure
  • E. van der Laanblessure

Eredivisie: de plek van Groningen op de ranglijst

Volledige stand
#ClubGSW-G-VDoelp.PtnVorm
6Fortuna Sittard94-3-216:1715GGWVW
7Heerenveen104-3-318:1315WWVWG
8Groningen94-2-322:1914VWWGG
9GO Ahead Eagles103-5-223:2314WVGGG
10Cambuur103-3-419:2212WGWGW

Groningen: seizoensstatistieken (Eredivisie)

Doelpunten voor per wedstrijd2,4
Doelpunten tegen per wedstrijd2,1
Thuis: voor / tegen2,2 / 2,2
Uit: voor / tegen2,8 / 2,0
De nul gehouden1
Niet gescoord0

Kaarten

Gele kaarten9
Gele kaarten per wedstrijd1,0
Rode kaarten0

Meest gebruikte formaties

4-2-3-1 (9×)

Groningen: spelersstatistieken (Eredivisie)

SpelerPos.Wed.Min.Doelp.Ass.SchotenOp doelGKRKBeoord.
T. van BergenMID9805622515107,46
D. van der WerffMID973623137207,33
B. WillumssonAAN9682601712007,21
T. de JongeMID979500115007,04
M. RenteVER62982022006,97
T. LandMID95562142106,91
J. SchreudersVER97651164006,77
Nils EggensAAN6521042006,74
P. ClementMID97580242006,71
E. van der LaanVER41720000006,68
R. MetuAAN3210010006,57
T. BlokzijlVER98100120006,56
M. BrandisVER3480000006,55
H. HateboerVER31860010006,46
J. OndrejkaAAN83070031106,44
M. CsingerVER84830010206,40
Tyrique MerceraVER1190000006,30
T. HernesMID5400000105,32
Wouter PrinsVER74890010005,25
O. ZawadaAAN4730020005,14
A. NordinMID2160010004,20
J. MosselaarVER110000000,00

Spelers staan gerangschikt op hun beoordeling, het gemiddelde over het seizoen in de competitie. De spelerspagina's open je via de selectie hieronder.

Selectie Groningen

Keepers

1E. VaessenNationaliteitNederlandLeeftijd30 jaarLengte189 cmGewicht93 kg
13L. ŠtubljarNationaliteitSloveniëLeeftijd21 jaar
30P. BoevinkNationaliteitNederlandLeeftijd27 jaarLengte190 cmGewicht79 kg
31R. JanseNationaliteitNederlandLeeftijd23 jaarLengte189 cmGewicht72 kg
73Daan ErdmanNationaliteitNederlandLeeftijd17 jaar

Verdedigers

Middenvelders

Aanvallers

Transfers Groningen

Aanwinsten

  • H. HateboerRennes · transfervrij14-9-26
  • P. BoevinkSpVgg Greuther Fürth · transfervrij1-9-26
  • J. OndrejkaParma · huur13-8-26
  • A. NordinHelsingborg · transfer3-8-26
  • J. MosselaarGroningen 2 · transfervrij31-7-26
  • M. JengReims · huur29-7-26
  • N. BrandisAS Trencin · transfer22-7-26
  • T. HernesNewcastle · transfer30-6-26

Vertrokken

  • Noam Fritz EmeranStade Lausanne-Ouchy · transfervrij7-9-26
  • Noam Fritz EmeranEmeran Noam · transfervrij30-8-26
  • Sven BoulandMVV · transfervrij18-8-26
  • S. ResinkAZ Alkmaar · transfer17-8-26
  • H. JurjusFC Volendam · transfervrij27-7-26
  • M. SeuntjensNAC Breda · transfervrij23-7-26
  • R. PostemaViking · transfer13-7-26
  • Rui MendesTelstar · transfervrij13-7-26

Groningen: belangrijkste feiten

LandNederland
Opgericht1971
StadionEuroborg
Capaciteit22.579
Ondergrondnatuurgras
CompetitieEredivisie
Positie in de stand8e · 14 punten

Groningen: veelgestelde vragen

Wat is het thuisstadion van Groningen?

Thuis speelt Groningen in Euroborg in Groningen, een stadion met 22.579 plaatsen.

Welke positie neemt Groningen in op de ranglijst?

Met 14 punten uit 9 wedstrijden (4 zeges, 2 gelijke spelen, 3 nederlagen) staat Groningen 8e in de Eredivisie.

Wat is de volgende wedstrijd van Groningen?

Eerstvolgend duel: NEC Nijmegen – Groningen (Eredivisie), zo 25 okt · 14:30.

Wat was de uitslag van de vorige competitiewedstrijd van Groningen?

Het meest recente competitieduel, op 18-10-26: Groningen 2–5 Ajax.

Wie maakt de meeste doelpunten voor Groningen?

In de competitie is T. van Bergen clubtopscorer, met 6 doelpunten.

Voorspellingen, stand en programma van Groningen

Groningen (Nederland) speelt dit seizoen in deze competities: Eredivisie, KNVB Beker. Hier vind je het programma en de uitslagen, de positie in de stand, cijfers over het hele seizoen, de selectie en de beste spelers van de club. Tips voor wedstrijden in de competitie Eredivisie staan op de competitiepagina, meer voorspellingen in de rubriek Voorspellingen.

18+ · Aan wedden zijn risico's verbonden. Gok verantwoord.